Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

У КОНОТОПСЬКОМУ ЛІЦЕЇ №11

КОНОТОПСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

І. Правила щодо фізичної та психологічної безпеки / Ми у безпеці

Ліцей – безпечне середовище для всіх учасників освітнього процесу.

• Ліцей– це територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, спиртним напоям, тютюновим виробам та наркотичним речовинам.
  • Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у ліцеї та за її межами.
  • У разі скоєння проти учня протиправних дій, потрібно звернутися до класного керівника, психолога, соціального педагога чи адміністрації.
  • Учасники освітнього процесу дотримуються в закладі правил пожежної безпеки, вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності під час уроків та після їх закінчення, самовільно не розкривають вікна та не сидять на підвіконнях.
  • Навчальне та спортивне обладнання використовується безпечно та за призначенням.
  • Під час перерв учні грають у безпечні ігри, не застосовують фізичну силу.
  • Залишати територію школи можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).

ІІ. Правила спілкування та взаємодії / Ми ввічливі

Всі люди народжуються вільними та рівними у своїй гідності і правах. Вони наділені розумом і совістю, планують свої відношення в дусі братерства та ввічливості, дотримуються етичних норм поведінки.

• Учасники освітнього процесу дотримуються «Золотого правила» : стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе.
  • Спілкуються в закладі державною мовою, дотримуючись етичних норм спілкування.
  • Стосунки між здобувачами освіти, педагогами, батьками та персоналом школи будуються на взаємоповазі та довірі.
  • Ввічливість, стриманість, доброзичливість є нормою поведінки для всіх учасників освітнього процесу. Вони висловлюють свої погляди, поважаючи гідність і почуття інших людей.
  • Здобувачі освіти чемні, шанують старших та піклуються про молодших.
  • Учні слухають і чують вчителя та один одного.
  • До класу вчителі та учні приходять без запізнень, за 10-15 хвилин до навчальних занять, займають своє робоче місце, готують все необхідне.
  • Верхній одяг учня протягом занять знаходиться у спеціально відведеному для цього місці.
  • Мобільний телефон та ґаджети використовуються лише в позаурочний час або за потребою під час навчання.
  • Поза школою учителі, учні та батьки поводяться так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

ІІІ. Правила успішного навчання /Ми старанні та наполегливі у навчанні

Навчання протягом усього життя. Освіта має бути спрямована на розвиток особистості.

• Учні серйозно ставляться до навчаються, старанно виконують домашні завдання.
  • Учні поважають цінності та традиції своєї школи.
  • Учні беруть активну участь у житті шкільної спільноти
  • Учні навчаються, дотримуючись принципу академічної доброчесності.

ІV. У випадку порушень Правил до учнів можуть бути вжиті такі стягнення:

• усне зауваження;
  • запис зауваження в щоденник;
  • виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики правопорушень;
  • відшкодування завданої учнем шкоди його батьками