ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКИЙ НАРКОЛОГІЧНИЙ ПОСТ КОНОТОПСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 11
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ГРОМАДСЬКИЙ НАРКОЛОГІЧНИЙ ПОСТ
КОНОТОПСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 11
КОНОТОПСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Розглянуто та затверджено засіданням педагогічної ради
від «23» _грудня_2024 р., протокол № _3_
І. Загальні положення
1.1. Наркологічний пост ліцею організовується з метою проведення комплексної профілактичної роботи щодо формування у здобувачів освіти навичок здорового способу життя і стійкого морально-психологічного неприйняття зловживання психоактивних речовин, а також активного залучення усіх учасників освітнього процесу до проведення антиалкогольних і антинаркологічних заходів, пропаганди здорового способу життя.
1.2. Для здійснення своєї діяльності наркологічний пост керується Конвенцією про права дитини, Законів України «Про освіту», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» від 22 вересня 2005 року № 2899-IV зі змінами, Наказом МОН «Про заборону тютюнокуріння в навчальних закладах і установах Міністерства освіти і науки України і затвердження заходів щодо проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед дітей, учнівської та студентської молоді» від 08.11.2004р. N 855 та іншими нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України, використовує методичні рекомендації і розробки по профілактиці соціально-негативних явищ, взаємодіє з іншими державними та громадськими організаціями.
1.3. Кандидатура голови та склад наркологічного поста щорічно на початку навчального року призначається наказом директора ліцею.
ІІ. Основні завдання наркологічного поста
2.1. Профілактика і попередження поширення випадків алкоголізму і наркоманії серед здобувачів освіти Конотопського ліцею № 11.
2.2. Поширення інформації про негативний вплив алкоголю, паління, наркотиків та інших психотропних речовин.
2.3. Пропаганда здорового способу життя.
2.4. Проведення профілактичних заходів відносно неблагополучних сімей здобувачів освіти, де батьки схильні або злісно вживають алкогольні напої, або наркотичні речовини.
2.5. Надання особистісно-орієнтованої педагогічної, психологічної допомоги учням з формування та розвитку життєвих соціально прийнятних навичок.
ІІІ. Функції наркологічного поста
3.1. Наркологічний пост здійснює комплекс заходів, спрямованих на профілактику зловживання психоактивних речовин в підлітковому середовищі, проводить профілактичні акції, масові заходи, виховні години, бесіди, конкурси, організовує виставки та використовує у своїй діяльності інші форми профілактичної роботи, а також організовує інформаційно-просвітницьку роботу серед здобувачів освіти у відповідності з діючими законодавчими, нормативно – правовими актами України.
3.2. Організація психолого-педагогічного супроводу, виховної роботи, спрямованої на формування антинаркогенних установок як внутрішньо-особистих механізмів здорового способу життя.
3.3. Реалізує на основі групової та індивідуальної роботи програми, проєкти профілактики й усунення залежної поведінки здобувачів освіти.
3.4. Веде роботу з батьками, спрямовану на інформування про випадки вживання наркотичних речовин підлітками, доцільність внутрішньо-сімейного контролю з цієї проблеми, виявлення ознак девіантності в поведінці і залежностей, профілактику соціальнонебезпечних явищ в сім’ї і формування здорового способу життя.
3.5. Медичний працівник здійснює первинне виявлення осіб «групи ризику», різних відхилень, що мають певні ознаки в поведінці, схильних до вживання психоактивних речовин, направляє рекомендації батькам для отримання консультації лікаря – нарколога і прийняття педагогічних та інших правових заходів.
3.6. Організовує в ліцеї оформлення куточка наркологічного посту з інформацією про телефони довіри, розміщує відповідні матеріали з питань профілактики алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління, пропаганди здорового способу життя на офіційному сайті закладу освіти.
ІV. Права та обов’язки наркологічного поста
4.1. Веде облік здобувачів освіти, схильних до девіантної поведінки, тютюнопаління.
4.2. Проводить заходи для профілактики зловживання психоактивних речовин згідно з планом роботи наркопоста.
4.3. Організовує лекції, бесіди, кінопокази з антиалкогольної, антинаркотичної тематики із залученням кваліфікованих фахівців наркологічного кабінету, комісій у справах неповнолітніх, представників ювенальної превенції.
4.4. Ініціює перед адміністрацією ліцею конкретні пропозиції, спрямовані на поліпшення профілактичної роботи.
4.5. Два рази на рік, або за потребою, проводить засідання наркологічного поста.
4.6. На засіданні заслуховує інформацію класних керівників про антиалкогольну і антинаркотичну роботу, що проводиться, про досвід роботи з підлітками «групи ризику», про ефективність заходів по формуванню здорового способу життя серед учнів, про роботу з батьками тощо.
4.7.Члени наркопоста зобов’язані дотримуватися конфіденційності інформації та нерозголошення відомостей, що становлять службову, а також іншу таємницю, визначену чинним законодавством.
V Форми звітності та обліку діяльності наркологічного поста.
5.1. Наркологічний пост підзвітний адміністрації ліцею.
5.2. Наркологічний пост за підсумками роботи один раз на рік звітує на нараді при директорі.
5.3. Наркологічний пост працює за затвердженим директором планом роботи на навчальний рік.
5.4. Наркопост висвітлює власні інформаційні матеріали через офіційний веб-сайт ліцею.
VI Документація наркологічного поста
6.1. Положення про наркологічний пост.
6.2. Наказ про створення (поновлення роботи) громадського наркологічного поста.
6.3. Затверджений план роботи наркологічного поста.
6.4. Протоколи засідань
VIІ. Прикінцеві положення
7.1. Дія Положення скасовується наказом директора ліцею або наказом директора за поданням органів учнівського самоврядування.